ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری

ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری

ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری شاید با شنیدن کلمه ست کردن روتختی و دکوراسیون اتاق خواب، در ذهن تان اتاق خوابی مدرن و مجلل با بهترین امکانات نقش ببندد. اما در حقیقت اینطور نیست و شما با اتاق خواب کوچک در یک خانه اجاره ای هم می توانید با رعایت یکسری نکات، یک اتاق خواب ایده آل داشته باشید. مهم ترین نکته در طراحی دکوراسیون اتاق خواب، هماهنگی بین ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری می باشد. فراموش نکنید که انتخاب روتختی یک موضوع سلیقه ای می باشد، اما می توانید از ست کردن روتختی با سایر وسایل اتاق کمک بگیرید.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

 

ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری

نکته اول در طراحی اتاق خواب : طراحی اتاق خواب با دیوار سفید

اگر دیوار اتاق خواب تان سفید است و بنا به هر دلیلی شرایط رنگ کردن آن ها را ندارید، می توانید با اضافه کردن رنگ های جذاب نمایی خارق العاده به اتاق خواب تان ببخشید. می توانید پرده، تابلوه، کوسن ها و حتی روتختی را با هم ست کنید. مانند تصویر زیر که ترکیب سفید و آبی اتاق خواب زیبایی به ارمغان آورده است.

اتاق خواب شیک آبی سفید

اتاق خواب شیک آبی سفید

نکته دوم در طراحی اتاق خواب : ست کردن روتختی، کاغذ دیواری و وسایل اتاق خواب

یکی از نکاتی که در طراحی اتاق خواب بسیار تاثیر گذار می باشد، ست کردن روتختی با وسایل اتاق خواب همچون کاغذ دیواری می باشد. این نکته به عنوان کاربردی ترین روش در انتخاب روتختی به حساب می آید که  انتخاب روتختی را بسیار آسان می کند. در صورتیکه اتاق خواب شما دارای کاغذ دیواری می باشد، می توانید از طرح ها و رنگ های موجود در آن برای انتخاب سرویس روتختی خود استفاده نمایید. البته به غیر از کاغذ دیواری می توانید از وسایل دیگر اتاق خواب، همچون فرش، پرده و رنگ دیوار نیز استفاده نمایید.

 

ست کاغذ دیواری و وسایل اتاق خواب

نکته سوم در طراحی اتاق خواب : استفاده از دو رنگ برای اتاق خواب

 

در دکوراسیون اتاق خواب بهتر است ترکیبی از دو رنگ که با هم همخوانی دارند را استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ طوسی و صورتی که جزو بهترین ترکیب رنگ ها شناخته شده اند. اتاق خواب طوسی و صورتی فوق العاده آرامش بخش و زیبا خواهد بود. می توانید از تصویر زیر برای طراحی دکوراسیون ایده بگیرید.

اتاق خواب طوسی صورتی مدرن

نکته چهارم در طراحی اتاق خواب : رنگ کردن سقف اتاق خواب

وقتی خواهان تغییر در دکوراسیون اتاق خواب هستید و در عین حال نمی خواهید هزینه زیادی بکنید، بهترین راه، رنگ کردن سقف اتاق خواب است. این راه هم نمای جدیدی به اتاق می بخشد و هم هزینه چندانی ندارد. ست کردن رنگ روتختی با رنگ سقف نیز می تواند ایده جدید باشد.

 

رنگ کردن سقف اتاق خواب ایده ای شیک

ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری

ست کردن روتختی با فرش

یکی از بهترین ایده ها برای اتاق خواب، ست کردن روتختی با فرش می باشد. برای این کار بهتر است به چند نکته زیر توجه و رعایت کنید.

 • از طرح های خلوت برای ست کردن روتختی و فرش استفاده کنید.
 • فرش انتخابی نباید بزرگ باشد. انتخاب یک قالیچه تزئینی پیشنهاد می شود.
 • در طرح انتخابی شما از رنگ های اصلی کمتری استفاده شده باشد.
 • برای اتاق خواب کودک و نوزاد از طرح های روتختی سه بعدی و شخصیت های کارتونی انتخاب کنید.
 • برای اتاق خواب دونفره پیشنهاد میشود فقط رنگ قالیچه یا فرش را با روتختی ست کنید.
 • از رنگ های مکمل یا متضاد استفاده کنید.

در زیر چند نمونه خوب از ست کردن روتختی و فرش را مشاهده می کنید.

 

 

 

ست کردن روتختی با پرده

 

ست کردن روتختی و پرده تاثیر به سزایی در دکوراسیون اتاق دارد. هارمونی رنگ های ایجاد شده، تاثیر به سزایی در  آرامش اتاق خواب دارد. جذابیت این قضیه وقتی بیشتر می شود که این پرده در کنار تخت یا پشت تخت قرار داشته باشد و پرده مورد نظر از جنس و طرح روتختی باشد. برای ست کردن روتختی و پرده خیلی دچار مشکل نخواهید شد چرا که می توانید پرده اتاق خواب را از همان پارچه ای که روتختی ازش تهیه شده آماده کنید. همچنین می توانید به شرکت هایی چاپ روی پارچه انجام می دهند سفارش یک ست روتختی و پرده با ابعاد دلخواه بدهید.

 

 

ست کردن روتختی با کاغذ دیواری

ست کردن روتختی با کاغذ دیواری کار راحتی نیست. اول باید به این نکته دقت کنید که آیا شما مالک خانه ای که در آن سکونت دارید هستید یا خیر؟ اگر مستاجر هستید آیا چنین هزینه ای بصرفه هست یا نه؟ میتوان مستاجر بود ولی با حفظ برخی نکات کوچک ولی موثر، اتاق خود را به اتاقی ایده آل تبدیل کرد. در صورت تمایل برای استفاده از کاغذ دیواری، در نظر داشته باشید که ست روتختی و کاغذ دیواری در بازار وجود ندارد. باید سعی کنید با استفاده از رنگ های مکمل یا متضاد روتختی خود را با کاغذ دیواری ست کنید. پیشنهاد می شود که در اتاق خواب حداکثر یک دیوار را با سرویس روتختی ست کنید نه همه دیوارها را.

۹ ایده برای استفاده از کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری با گل های بزرگ
 • کاغذ دیواری با گل های ریز نقش
 • کاغذ دیواری گل برجسته
 • کاغذ دیواری های گلدار نماد طراحی به سبک انگلیسی
 • کاغذ دیواری طراحی به سبک کلاسیک – خویشتن دار و بدون زواید
 • کاغذ دیواری به سبک مدرن – مینیمالیست در همه اجزا
 • کاغذ دیواری سبک Chebbi-chic
 • کاغذ دیواری به سبک Provence گل های بزرگ در زمینه ی کمرنگ
 • طراحی کاغذ دیواری به سبک Boho

روتختی زرشکی با چه پرده ای ست می شود؟

اگر تخت خواب و روتختی شما زرشکی رنگ می باشد و می خواهید پرده ای مناسب انتخاب نمایید، می توانید از رنگ های زیر استفاده نمایید.

ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری
ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری

ست کردن روتختی و کاغذ دیواری اتاق کودک

ست روتختی و کاغذ دیواری اتاق کودک

معمولا کاراکتر های کارتونی و فیلم های مورد علاقه کودکان، طرح های روتختی و کاغذ دیواری اتاق خواب کودک هستند. فراموش نکنید که در ست کردن روتختی با کاغذدیواری کودک باید دقت کنید. اگر روتختی که شما انتخاب کرده اید عکس و طرح شلوغ دارد، کاغذ دیواری ساده و با طرح های کمتر مناسب  اتاق کودک شما می باشد. به گفته روانشناسان کودک، کودکان در اتاق با لوازم و طرح های بسیار شلوغ و درهم احساس امنیت کم تری می کنند. در صورتیکه کودک شما دختر است، بهتر است از رنگ های شاد همچون صورتی، گلبهی به عنوان روتختی دخترانه استفاده کنید. اما برای روتختی پسرانه می توانید از رنگ های پر انرژی مانند آبی و قرمز که پسرها دوست دارند، استفاده کنید. برای کم کردن انرژی این رنگ ها شما می توانید از تابلوها یا پوستر هایی با ترکیب رنگ سبز یا سفید انتخاب کنید.

 

سخن پایانی خواب آسا : فروشگاه آنلاین کالای خواب

سرویس روتختی در اتاق خواب یکی از مهمترین المان های تاثیرگذار بر اتاق خواب می باشد. اگر به فکر ست کردن روتختی با دیگر وسایل اتاق خواب هستید، می توانید از نکات گفته شده در این مطلب که هارمونی بی نظیری را برای اتاق خواب به همراه دارد،‌بهره ببرید. می توانید به راحتی روتختی را با فرش، پرده و کاغذ دیواری ست کنید.